Zurna Sohbet

Chat, Türkçesiyle “Söyleşi” anlamına gelmektedir. İnternetin bilgiye erişim konusunda sergilediği performanstan sonrasında internetin yalnızca bilgelik aktarımı derunin değil, aynı zamanda zevk derunin de kullanılabileceği de düşünüldü. Bunun sonucunda da internet üzerinden insanoğluın bir suni ad kullanarak (nickname) yârenlik edip eğlenebileceği hem internet siteleri hem de çeşitli programlar meydana getirildi. Chat, internet üzerinde hiç tanılamamadığınız ölçüsüz biriyle konstrüksiyonlabildiği kabilinden hatta tanılamadığınız kişilerle de özel programlar yahut web siteleri eliyle konstrüksiyonlabilir.

Chat Siteleri
Chat siteleri tanılamadığınız yahut tanılamamadığınız kişilerle internet üzerinden tanışma ve yârenlik ika üzere kurulmuş internet siteleridir. Bu internet siteleri çoğunlukla programlama dilleri kullanılarak yahut hazır scriptlerden yararlanılarak meydana getirilir. Temelı chat sitelerine giriş geçirmek derunin yalnızca nickname (suni insan) tastir etmek kifayetli olurken kimilarındaysa sohbete mebdelamadan önce behemehâl üye olması gerekliliği bulunabilir. Bir zamanlar tüm internet kullanıcıları beyninde pop olan Mynet ve ZurnaNet kabilinden siteler chat sitelerine mebdelıca örnek olarak verilebilir.

Chat Programları
Chat programları karşınızdaki internet kullanıcılarıyla izlence ara suretünü kullanarak yalnızca hatlı, hatlı ve görüntülü, ünlü ve görüntülü kabilinden tercihe bentlı olarak yârenlik etmenize yardımcı olan yazılı sınavmlardır. Chat programlarının şimdiye derece kullanılmış en pop olanı kısaltarak müddet önce Windows tarafından sonlandırılan MSN Messenger adlı müdrike mesajlaşma yazılı sınavmıdır. Bir başka pop chat izlence olan ve internetin söylence yazılı sınavmlarından ikrar edilen Mirc ise hala kullanılmaktadır.

zurna sohbet
zurna sohbet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir